Vidiek
Vidiek
Vidiek
Vidiek
Vidiek
0 0 0

Vidiek

Bratislava Celá SR / ČR 5
hodnotení 1
top ponuka 5x overené

Info

Skupina Vidiek vznikla v roku 1987 v obci Rovinka neďaleko Bratislavy. V roku 1988 už z rádií znel jej prvý veľký hit Vidiečan. A nasledovali ďalšie: Nechajte si ju, Tisíc divov, Rudy a Hilda, Anglická, Keď je 7 ráno, Nie je to ľahké, Vianoce 97, Námornícka, Ó maňo, Anjel, Či oči či sombréros alebo Nové časy. Vidiek počas svojej existencie natočil 5 albumov (Nechajte si ju 1989, Vidiek 1993, Štyry 1997, Výber naživo 2000 ocenený Zlatou platňou a Nové časy 2003). Skupina Vidiek okrem toho nahrala aj spomienkový album Ventil RG a spevák Ján Kuric má za sebou aj úspešný sólový album, na ktorom spolupracoval s českou speváčkou Věrou Bílou. Ostatný album je Best Of, ktorý vyšiel v roku 2009 v Opuse.

Vo Vidieku dodnes hrajú členovia úplne pôvodnej zostavy Ján Kuric – spev, Richard Jajcay – gitara a Oňo Tomčala – bicie, po viac ako 18 rokoch sa opäť pridal Richard Kasák – klávesy a posledným “prírastkom” je Martin Klačanský – basgitara, ktorý je od skupiny Vidiek len o rok starší. Skupina odohrala nespočetné množstvo koncertov na Slovensku, v Čechách, ale aj v USA, Taliansku, Rakúsku, Ukrajine, Írsku a Veľkej Británii.

Referencie

Skupina odohrala nespočetné množstvo koncertov na Slovensku, v Čechách, ale aj v USA, Taliansku, Rakúsku, Ukrajine, Írsku a Veľkej Británii.

Hodnotenia zákazníkov/Marcel B. - p.k. Solvent SK/ 9.9.2013