Queenshow
Queenshow
Queenshow
Queenshow
Queenshow
0 0 0

Queenshow

Žilina Celá SR / ČR 5 - 8 SK / CZ / EN / DE
hodnotení 1
3x overené

Info

Jediná tribute kapela na svete používajúca dobové nástroje a nástroje rovnakého typu ako skupina Queen.

V Queenshow podávame poslucháčovi čo najvernejšie živé koncertné zvukové a vizuálne prevedenie fenomenálnej britskej skupiny Queen. Ich dobre známe skladby ako Bohemian Rhapsody, I Want To Break Free, Under Pressure, Radio Ga Ga a mnoho ďalších si vyžadujú precíznosť po hudobnej aj technickej stránke.

Preto skupina Queenshow hrá na presnej kópii gitary Red Special, ktorú pre nás vo Francúzsku vyrobil gitarár Mickaël Dansan. Jedinečný gitarový zvuk Briana Maya dotvára jeho rovnaká efektová zostava - legendárny trebble booster Pete Cornish TB-83, The TB-83 Extra Duplex, Boss CE1, a typická britská klasika Vox AC30 v typickej „voxáckej gitarovej stene“. V piesni Crazy Little Thing Called Love nesmie v sóle chýbať čierny Fender Telecaster.
Akustické piesne sú hrané rovnako ako pri skupine Queen na pôvodnej 12-strunnej akustickej gitare Ovation Pacemaker 1615 a Gibson Chet Atkins CE.
Piesne z 80-tych rokov sú obohatené o zvuk legendárnej Yamahy DX7 a analógového syntetizátora Roland Juno 60 a v piesni Radio Ga Ga budete počuť aj skutočný Vocoder.
Rytmická sekcia používa rovnaké bicie nástroje ako Roger Taylor, a síce bicie Ludwig Classic Maple v povrchovej úprave Chrome, Hi Hat Zildjan Avedis 15“, ktorú možno počuť celú éru Queen s Freddiem Mercurym, výnimkou nie sú ani ostatné „plechy“, ktoré používal Roger, ako sú 18-palcové Zildjan Avedis Medium, Paiste 2002 Black a Red Label, či väčšie 22“ Wuhan China a Zildjan Swish. Samozrejmosťou je používanie Roto Tomov a najnovšie aj elektrického Octapadu, ktorý možno vidieť na poslednom turné skupiny Queen.
Basa tvrdí muziku cez basovú stenu Sunn, kde rovnako ako John Deacon Queenshow používa Sunn 412L a Sunn 215Bh a hrá na legendárnych basách Fender Precision a Music Man Stingray.
Vďaka charakteristickým a dobovým kostýmom, ktoré môžu fanúšikovia vidieť na koncertoch Queenshow je tak vizuálny zážitok umocnený. Pre Queenshow je to česť vzdať hold hviezde, ktorá si získala srdcia fanúšikov z celého sveta.

Referencie

„Mnohoročnou tradíciou hotela Holiday Inn Bratislava je poriadanie Rockového plesu, ktorý si za obdobie konania našiel stálych hostí. Tak, ako po iné roky boli do programu zakomponované významné slovenské hudobné subjekty, nemohol byt rok 2017 žiadnou výnimkou. A keďže kapela Queen bola v 80. rokoch najlepšou rockovou kapelou, naše rozhodnutie osloviť Queenshow bolo jednoznačné. Frontman kapely Janči Kukan so svojimi hudobnými spoločníkmi vytvoril nezabudnuteľnú show nielen pre organizátorov plesu, ale v prvom rade pre hostí plesu. Pochvalné slová zo všetkých strán po vystúpení sú toho neklamným dôkazom. Projektu prajem veľa úspechov na ich hudobnej scéne a tak isto v osobných životoch.“

Michal Ďurica, organizačný team Holiday Inn


Slovenští chalani byli skvělí na pódiu a mimořádně skromní v zákulisí. Profíci každým coulem. DĚKUJEME.

Klub Zubří, facebook: https://www.facebook.com/KlubZubri/posts/4243715805722169


Organizátori hodov na Rakovej pripravili v rámci podujatia koncert, na ktorom si publikum mohlo vypočuť hity skupiny Queen. Vystúpenie kapely Queenshow sa oplatilo vidieť.

Zdroj: https://www.mojekysuce.sk/udialo-sa/v-rakovej-si-vypoculi-najvaecsie-hity-skupiny-queen?fbclid=IwAR1jyyUw-NIEPbZsB4MjlHmeF6tKW5WH-jKPjdfldZ7SiTlA8Iq6JM9B8yE


Výborná atmosféra, rád prídem zase.

Zdeno Šašo Pavlík, facebook skupiny Queenshow


Porofessssionalita, veľmi veĺmi doobrí!!!!!!!!

Užák František, facebook skupiny Queenshow


Chalani ďakujeme za skvelú atmosféru, ktorú ste vytvorili na našej svadbe. Keby sa dal svadobný deň zopakovať ešte raz, tak vy by ste nemohli chýbať. Odporúčam všetkými desiatimi, ak stále váhate či chalanov zavolať!

Lenka Korbelová Kudrnová, facebook skupiny Queenshow


Chlapci boli ste skvelí!! Veľmi pekne ďakujeme za skvelú šou na našej svadbe, veľmi sme si to užili

Janka Džudáková, facebook skupiny Queenshow


Ďakujeme za skvelú show na našom Slanickom bále. Profesionálny prístup, ochota, 100% výkon a skvelý hudobný zážitok. Nič nepoteší viac, ako keď z vašej akcie odchádzajú ľudia so zážitkom. Teším sa na ďalšiu spoluprácu a môžem len odporúčiť.

Jakub Dibdiak, facebook skupiny Queenshow

Hodnotenia zákazníkovSkupinu Queenshow sme oslovili náhodne a nevedeli sme čo máme od nich očakávať. Vynikajúci speváci na profesionálnej úrovni. Zabavili nám všetkých hostí, ktorí boli z ich vystúpenia nadšení. Určite ich odporúčame na akúkoľvek oslavu alebo svadbu.
Ďakujeme Vám veľmi pekne za krásny večer
/Martina R./ Žilina, 20.5.2023