NEZNÁMI
NEZNÁMI
NEZNÁMI
0 0 0

NEZNÁMI

Piešťany Celá SR / ČR 3 - 7
hodnotení 1
1x overené

Info

Kapela vznikla v roku 1999. Spočiatku väčšina repertoáru pozostávala zo známych country piesní od rôznych interpretov. Postupom času sa začala formovať, menili sa členovia, aj nástrojové obsadenie, vznikali aj vlastné skladby. NEZNÁMI sú jednou z najdlhšie pôsobiacich slovenských country skupín a počas svojho pôsobenia získali niekoľko prestížnych ocenení a kapela a jej členovia spolupracovali aj s rôznymi umelcami napr. Willie Jones(USA), Henrich Novák, Peter Szabados ,Michal Kováč, Bystrík, Allan Mikušek, Jonathan Mannes(USA).

V uplynulých rokoch skupina účinkovala aj v programe známych festivalov na Slovensku (napr. Fest Dobré Bohunice,Country Fest ROZMARÍN Terchová,DOBROFEST, Radimovská šopa, Lodenica, Dudinská stopa, Festival Mlyn), ale aj v Česku (Starý Dobrý Western ,Muzikantské Žně , festival Country Jízda , Porta Ústí nad Labem, Babí Léto na Kyselce,Stodola Michala Tučného) a v Poľsku(Piknik Country v Dabrova Gornicza a Szczawnicza). Počas svojho pôsobenia odohrali aj množstvo iných vystúpení na rôznych spoločenských podujatiach ako country bály, mestské a obecné slávnosti, eventy a pod.

V januári 2009 nahrali prezentačné CD „NEZNÁMI 2009“ ,kde sú štyri skladby so slovenskými textami a jedným írskym tradicionálom.

Neznámi získali v auguste 2010 na najväčšom českom country festivale Stodola Michala Tučného v Hošticích prestížne ocenenie – Cenu Michala Tučného.

V auguste 2011 sa stali v českej republike držiteľmi certifikátu Association for Main Scene Of Country Music, ktorý vlastnia aj osobnosti ako sú Pavel Bobek, Robert Křesťan a legenda českej country Michal Tučný.

V tomto roku nahrali aj promo CD NEZNÁMI 2011, kde sa textársky podieľal aj známy slovenský spevák Bystrík Červený.

V septembri začína spolupráca s americkým spevákom a skladateľom Willie Jonesom,keď pod názvom Willie Jones (USA) a Neznámi,kde odohrali koncerty na Slovensku a v Nemecku (The Four Corners, Rattlesnake Saloon,Pullman City).  Spolupráca pokračovala aj v roku 2012 na festivaloch v Čechách, Nemecku, Poľsku a Slovensku a skončila v auguste úspešným koncertom na festivale LODENICA v Piešťanoch.
Od septembra 2012 už účinkujeme v novom zložení, kedy zaraďujeme znovu aj slovenský repertoár už s novými skladbami.

Dĺžka vystúpenia sa dá prispôsobiť podla potreby danej akcie ale zvyčajný rozsah môže vyzerať približne takto:
• Koncertné vystúpenie - cca 90 - 110 minút
• Klubové programy - cca 120 - 180 minút s prestávkami
• Festivalový program - cca 30 - 60 minút
• Firemné a PR akcie - cca 30 - 180 minút
V prípade záujmu organizátora je možné zabezpečiť vystúpenie s kompletným profesionálnym ozvučením a osvetlením.

Obsadenie:
Jaroslav Šimo - spev, akustická gitara
Jaroslav Rakay - spev,basová gitara (Grasscountry, Allan Mikušek, Blueland…)
Milan Benkovič - spev, dobro, lapsteel (29 Strings, Meantime, Jonathan Mannes…)
Ivan Benkovič - el.gitara, banjo (Belasí, CountryFied, Modrí jazdci…)
Vladimír Pílek - bicie nástroje (Stará Škola Blues Band)
Mário Rais - zvuk
Ladislav Dlhý - logistika, support

Hodnotenia zákazníkovĎakujeme kapele za profesionálny prístup a vytvorenie príjemnej atmosféry.
/Veronika J. - MSG-LIFE/ Bratislava, 11.6.2016