Parketový Lev
Parketový Lev
Parketový Lev
Parketový Lev
Parketový Lev
Parketový Lev
Parketový Lev
Parketový Lev
Parketový Lev
Parketový Lev
0 0 0

Parketový Lev

Bratislava Celá SR / ČR 4 - 5

Info

Parketový Lev je rocková kapela založená v roku 2018.

Skupina za svoje pôsobenie doposiaľ odohrala niekoľko desiatok koncertov a festivalov. Už koncertnú premiéru mal Parketový Lev veľkolepú - po boku Slobodnej Európy v bratislavskom klube MMC. Publikum hudobníci zaujali svojou rockovou šou, kde kapele nechýbala ich spoločná chémia na pódiu.
V priebehu svojho účinkovania na scéne sa Parketový Lev stihol predstaviť aj na známom festivale Žákovic Open, festivale Punkáči Deťom, alebo na festivale Topfest.
Parketový Lev účinkoval tiež ako hosť na klubovom turné kapely Hex s názvom Back to the clubs tour.
Supportoval tiež legendám ako Marky Ramone, alebo skupine Chelsea.

Okrem koncertovania táto rocková úderka zožala úspechy aj v hudobných súťažiach Kapela Ružinova a Rocková Maturita 2019. Po absolútnom prvenstve v súťaži Kapela Ružinova 2019, Parketový Lev valcoval aj celoslovenskú súťaž Rocková Maturita, kde získali druhé miesto v kategórii ROCK. Kapela získala pre rok 2019 taktiež nomináciu Zväzu Autorov a Interpretov v kategórii Objav roka.

Program:
Rockový koncert - max. 1 hodina (energické-elektrické vystúpenie)

Unplugged koncert - max. 1 hodina (komornejšie akustické vystúpenie)

Repertoár tvoria najmä skladby z eponymného debutového albumu skupiny Parketový Lev.

Referencie

"Štvorica výzorovo neprehliadnuteľných hudobníkov predviedla kvalitný mix punku, hard rocku a poctivého rock'n'rollu - jednoducho "old school", ako sa spevák formácie vyjadril pre jedno rádio. Pokiaľ v tom chlapci budú pokračovať, môže ich čakať zaujímavá perspektíva. Zo skladieb odohraných v rámci polhodiny, ktorú mali k dispozícii, prítomných najviac zaujali Hviezdy a Čierne oči, ktoré sú prvou lastovičkou z pripravovaného albumu. Mňa však úplne dostala pieseň Keď idem domov, v ktorej sa na ústnej harmonike predstavil ako hosť Slavomír Hoffer - naozaj parádne zahraný blues rock!" napísal o koncerte skupiny Ivan straka redaktor portálu Hudba.sk


"Hrali sme v legendárnom V-klube, kde sa začala história slovenskej populárnej hudby. Vystúpili tu tie najväčšie legendy či už Prúdy alebo Meky Žbirka. Takže sme zažili aj mierny sentiment, ale hlavne úžasnú atmosféru. V Bratislave s nami zahrala skupina Parketový Lev, ktorá Véčko perfektne rozohriala svojím energickým rockom," prezradil Yxo z kapely HEX počas spoločného turné s názvom Back to the clus.