Jozef Krnák - spevák, textár, skladateľ
Jozef Krnák - spevák, textár, skladateľ
Jozef Krnák - spevák, textár, skladateľ
0 0 0

Jozef Krnák - spevák, textár, skladateľ

Hronovce (okr. Levice) Celá SR / ČR 1 SK / CZ / HU

Info

Slovenský spevák, textár, skladateľ laureát speváckych súťaži Zlatý Erb Modrého kameňa, Súťaže Bystrické zvony, úspešne prezentovanie svojich piesni v hitparáde slovenského rozhlasu. Koncertné vystúpenia po Slovensku ako aj v TV reláciách sa po dlhej odmlke vrátil na scénu je to spevák kantylenového prejavu ktorý spieva aj známe hity spevákov stredného prúdu vystúpenia koncertné 60 minút ako aj samostatne vystúpenia na výročných oslavách a rôznych hudobných akciách s dorazom prípravy na požadovanú akciu čo do dĺžky a kvality.
Piesne pre oslavy jubileí podľa potreby výberu piesni v Slovenskom, Maďarskom a Českom jazyku cover verzie.
Moje prvé krôčiky k hudbe
Ako 9 ročný som sa začal učiť hrať na gitare ako prvou mojou gitarou bola gitara môjho strýca a tú som našiel u babky zašitú na skrini ale pre moju výšku ju nebolo vidno videl som že je na skrini niečo zvláštne a keď som ju pomocou stola a stoličky vzal zo skrine zostal som zaskočený mala len dve struny. Po naliehaní som dostal na Vianoce novú španielku, hurá mala šesť strún a tak sa začal môj život z hudbou .S kamarátmi sme sa zliezali na dvore a učili sa hrať pamätám si ako dnes na prvú pesničku bola to česká pieseň  Jaro, a keďže nemal kto spievať zhostil som sa aj tejto úlohy .
Pomalí roky plynuli a ja som sa každým rokom zdokonaľoval až kým sme sa nepresťahovali na Teplý Vrch v okrese Rimavská sobota mal som 16 rokov keď som začal hrať v rómskej kapele pod názvom JUPITER pod vedením L. Sendreja z Hostišoviec tu som získal veľa hudobných skúseností  z bubeníkom Petrom Sendrejom sme začali aj tvorbu vlastných piesní  a preto sa tvorbe venujem do dnes .V roku 1984 sme sa zúčastnili miestnych prehrávok na získanie licencie hrať zábavy a iné akcie porota udeľovala certifikát aj z možnou výškou honoráru za akciu. Najlepší speváci boli pozvaný do Bratislavy Kino Dukla na sústredenie a vyber spevákov na festival politickej piesne vyber som absolvoval no ale samotnej súťaže som sa už nestihol zúčastniť kvôli vojenčine práve som bol v prijímači keď začala súťaž na súťaži sa zúčastnili priatelia s Kina Dukla z výberu ako napríklad B. Dubasová ,O.Záblatská ,Ivona Novotná a iné dnes populárne osobnosti.
Na vojenčine som sa zúčastnil ako všetci vojaci natáčania filmu Chlapci a chlapi ako komparz kde som sa spriatelil z fantastickým slovenským dnes už škoda nebohým hercom Borisom Slivkom synom Maji Velšicovéj a tak tíško plynula základná vojenská služba v Lešanoch u Prahy časť Krhanice .
Pokračovanie na budúce…...
Vyberám pre vás tie najzaujímavejšie novinky
Vyberám pre vás tie najzaujímavejšie novinky
Víťaz speváckej súťaže Zlatý erb Modrého Kamena 1994,Výťaz B.zvony 2.miesto v roku 1994 ,Víťaz hitparády Slovenského rozhlasu Slov top 6 mesiacov na 1 mieste s piesňou Bláznivá, Účinkovanie v prvej satelitnej televízii na Slovensku VTV uvádzal Ivo Hlaváček ,a ďalšie účinkovania v TV Markíza a iné aj koncertné vystúpenia.

Referencie

Vyberám pre vás tie najzaujímavejšie novinky
Víťaz speváckej súťaže Zlatý erb Modrého Kamena 1994,Výťaz B.zvony 2.miesto v roku 1994 ,Víťaz hitparády Slovenského rozhlasu Slov top 6 mesiacov na 1 mieste s piesňou Bláznivá, Účinkovanie v prvej satelitnej televízii na Slovensku VTV uvádzal Ivo Hlaváček ,a ďalšie účinkovania Kantiléna Galanta program venovaný spomienke Karola Duchoňa v TV Markýza a iné aj koncertné vystúpenia. Spolupráca Pavel Šindler Hudobný skladateľ.