Ponte Pardo
0 0 0
Tanec / Flamenco / Ponte Pardo

Ponte Pardo

Bratislava Celá SR / ČR 4 - 8 SK / CZ / EN / ES

Info

Ponte Pardo je mladá kapelka hrajúca v štýle flamenco nuevo. Začala sa profilovať v roku 2010, keď jej gitarista M. Nováček prizval k spolupráci umelcov rôznych iných žánrov s pádnym argumentom: Ale teraz už naozaj!
Ich repertoár obsahuje vlastnú tvorbu, zaranžované skladby autorov: Paco de Lucia, Vicente Amigo, Gerardo Nuňez, a podobne, aj kompozície k tanečným choreografiám.
Texty sú prevažne v španielskom jazyku, no objaví sa aj slovenčina.

Kapela Ponte Pardo má za sebou množstvo vystúpení, niekoľko samostatných koncertov. Mala možnosť prezentovať sa na rozličných spoločenských akciách a plesoch, zúčastnila sa show Česko-Slovensko má talent, za účasti jej dvorného fotografa Jozefa Páleníka.
V rámci súťaže Jazzovnica sa dostali do finále, a v dueli zvíťazili so skladbou Por.Lo.Bueno. Sú známi tým, že na svojich koncertoch ako platidlo akceptujú lokálnu menu Bratislavský Živec.

Charakteristickou črtou hudby Ponte Pardo je kontrast v striedaní jemných flamenco-popových námetov s hrubou energiou flamenco-puro, tohto nádherného Andalúzskeho fenoménu. Koncertný program v modernom prevedení je vhodný pre bary
reštaurácie, svadby, vernisáže, výstavy, lode, obchodné stretnutia, a iné oslavy a podujatia.