Flaco De Nerja Ensemble
0 0 0
Tanec / Flamenco / Flaco De Nerja Ensemble

Flaco De Nerja Ensemble

Wien /A/ Celá SR / ČR 1 - 7

Info

Flaco de Nerja Ensemble:
Celovečerný program Flaca je obohatený o spev, kontrabas a flautu. Popri inštrumentálnych skladbách andalúzskych piesní je temperamentný tanec neoddeliteľnou súčasťou programu.
Je predstavením súčasnej flamenco tvorby. Fúzia s jazzom, improvizácia, ako aj dialóg medzi inštrumentalistami a tanečnicou mu dávajú jedinečný charakter a nezabudnuteľný zážitok pre poslucháča.

Referencie

V roku 2001 a 2004 sa ako jediny slovenský flamenco gitarista stáva finalistom národnej suťaže „Concurso Nacional de Arte Flamenco de Córdoba“ (v cene Manola Sanlucara) a Concurso Nacional de Guitarra de Concierto v Barcelone. V tomto čase je takisto prizvaný do projektu „Homenaje a Paco de Lucía“, s ktorým cestuje po Európe.
Flaco je začleňovaný medzi najlepších gitaristov mladej generácie. Španielsky denník (Diario Malaga), ho za jeho virtuozitu, kompozíciu a jedinečnosť charakterizoval, ako gitaristu, od ktorého sa očakáva veľký prínos pre flamencovú koncertnú hru. Svoje umenie prezentoval v krajinách ako: Brazília, Kolumbia, Anglicko, Francúzsko, Španielsko, Rakúsko, Nemecko, Portugalsko – Azorské ostrovy, Izrael, Švajčiarsko atď. Účinkoval na prestižnych festivaloch ako: Flamenco Festival Sanlucar de Barrameda- Španielsko, Flamenco Festival Wien, Flamenco Festival Nürnberg, Flamenco Festival Bratislava, Felicja- Blumental Tel Aviv, Atlantikfestival- Azorské ostrovy, Schubertiade-Rakúsko atď.